TEKNOFEST’TE YOĞUN İLGİ

TEKNOFEST’TE YOĞUN İLGİ

Bu yıl ilk kez düzenlenen TEKNOFEST İstanbul’da HAVELSAN yoğun ilgi gördü. 300 metrekarelik stant alanında ürün ve hizmetlerini sergileyen HAVELSAN standı, birçok üst düzey yetkiliyi de ağırladı.


Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında T3 Vakfı tarafından düzenlenen TEKNOFEST İstanbul yeni havalimanında gerçekleştirildi. Katılımcılar tarafından deneyimlenen ürünleri ile ilgi odağı olan HAVELSAN standı, hem yazılım- teknoloji ürünleri ile hem de simülatör örneklerini sergiledi. Festival sırasında HAVELSAN standını ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Keskin Nişancı simülatörünü denedi, ürünlerimiz hakkında bilgi aldı.

HAVELSAN her gün bir siber güvenlik bulmacası ile ziyaretçilerine gizli kodlar içeren yarışma düzenledi. Aynı zamanda PARDUS, Siber Güvenlik ve İnsan Kaynakları eğitimleri ile katılımcıları bilgilendirdi.

TEKNOFEST İstanbul’da neler sergiledik?
 

  • C4ISR Holografik Durumsal Farkındalık (HoSA-C4ISR) Sistemi: Sanal gerçeklik ile durumsal farkındalığı artıran ürün, artırılmış gerçeklik gözlükleri ile harekat bölgesinin taktiksel minyatür halini 3 boyutlu hologram olarak görülmesini sağlıyor.
  • Boeing 737-Kokpit Eğitim Simülatörü (CPT) : HAVELSAN’ın Sivil Havacılık ürünü Boeing 737’nin fuar gösterim ürünü olan Kokpit Eğitim Simülatörü, kullanıcılara gerçek uçuş deneyimini dokunmatik ekran ile sağlıyor.
  • Keskin Nişancı Simülatörü: Keskin Nişancıların eğitiminde mesafe, hava koşulları ve gerçek silah deneyimi kazandıran simülatör, isabetli atışlar için kullanıcıları eğitiyor.
  • Tim Çatışma Simülatörü: Artırılmış gerçeklik gözlükleri ile modellenen sahada fiziksel güç kullanarak çatışmayı simüle eden ürün, aynı zamanda meskun mahal gibi karmaşık ortamlarda da eğitim yapılmasına olanak tanıyor.
  • Paraşüt Simülatörü: Atlayıştan, paraşüt açılışı ve hedeflenen noktaya inişe kadar gerçek bir eğitimde yaşanabilecek tüm acil durumlar Paraşüt Simülatörü ile deneyimlenebiliyor.
  • Siber Güvenlik ürünleri: HAVELSAN imzalı ASTAR-BI, ASTARUS, HVL KALKAN, HVL BARİYER ve HVL GÖZCÜ ürünleri siber güvenlik dünyasına güven getirirken milli ürünlerimiz olarak gurur kaynağımız oluyor.
  • PARDUS: HAVELSAN’ın dönüşüm ve yaygınlaştırma ortağı olduğu PARDUS, hem ilgililerine ulaşıyor hem de bilinç ve farkındalık yaratıyor.

Festivalde düzenlenen dört yarışmada HAVELSAN Mühendisleri, en başarılı prototipleri ödüllendirmek için jüride yer alarak kazananları belirledi.


Kayıt: 25.9.2018
Güncelleme:25.9.2018