Savunma Sanayii Başkanı Demir, HAVELSAN’ı örnek gösterdi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir: “Savunma sanayii şirketleri, HAVELSAN örneğinde olduğu gibi savunma dışında farklı alanlardaki teknolojileri de üreterek büyümeli.”

HAVELSAN; Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinin yöneticileri ile HAVELSAN’ın eski yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bir iftar yemeği organize etti.

İftar yemeğine katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, savunma sanayiimizin gelişimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

HAVELSAN’ın savunma sanayii şirketleri arasında nadide bir yeri olduğunu dile getiren Demir, “Şirketlerimiz bir taraftan savunma sanayii şirketi olurken, HAVELSAN örneğinde olduğu gibi giderek diğer alanlarda da üretilen teknolojileri geliştirerek büyümeli ve belki alt şirketler oluşturmalı. Bu şekilde yurt dışında önemli bir pazar payı almamız hedeflerimiz arasında olmalı” diye konuştu.

HAVELSAN’ın güzel bir gidişatının olduğunu dile getiren Demir, “HAVELSAN olarak güzel bir gidişiniz var. Ülke olarak hepimizin koşması gereken bir ortamdayız. İnşallah sizlerin de katkılarıyla hep birlikte el ele koşacağız. Ülkemizin bulunduğu konjonktürel ve stratejik şartlarda en iyi şekilde kendi politikalarını, kendi bağımsız iradesini ortaya koyabilmesini sağlayacak imkânları güvenlik güçlerimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hizmetine vermek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar da, ramazan ayının birliktelik ayı olduğunu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.


Kayıt: 20.5.2019
Güncelleme:20.5.2019