MİLLİ SYS İLE DONATILAN BURGAZADA HİZMETE GİRDİ

Savaş Yönetim Sistemi(SYS) HAVELSAN tarafından tesis edilen 13. Platform, yerli ve milli gururumuz TCG BURGAZADA tüm silah ve sensörleri  HAVELSAN tarafından entegre edilmiş olarak hizmete girdi.

Ölçeklenebilir oluşuyla küçük deplasmanlı botlardan, LHD boyutundaki gemilere kadar her türlü platforma uyumlandırılabilen Savaş Yönetim Sistemi, TCG BURGAZADA’nın yanında Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının diğer yerli ve milli gururları olan ADA sınıfı Korvetlerde, Amfibi Çıkarma (LST) Gemilerinde ve G-Sınıfı Fırkateynlerde de hizmet vermeye devam ediyor.

Bir savaş gemisinin sahip olması gereken tüm harp ve destek yeteneklerine sahip olarak HAVELSAN tarafından tesis edilen Savaş Yönetim Sistemi, ulusal ve uluslararası birçok müstakil ve müşterek görevde kendisinden beklenen fonksiyonları eksiksiz yerine getiriyor.

Deniz Kuvvetlerimiz ve Yerli Savunma Sanayimiz için bir övünç kaynağı olan Savaş Yönetim Sistemi, önümüzdeki senelerde dost ve kardeş ülke Pakistan Deniz Kuvvetleri için inşa edilecek Korvetlerde de yer almaya hazırlanıyor.

Dünyadaki benzerleri ile her alanda rekabet edebilen yerli ve milli Savaş Yönetim Sistemi, Savunma Sanayii Başkanlığının ve Türk Deniz Kuvvetlerinin eksilmez desteği sayesinde gelişimini en üst seviyeye taşıyor ve Türk Deniz Kuvvetlerinin en modern muharip unsurlarında kendini kanıtlamış olarak diğer dost ülkelerin de ilgisini çekiyor.

Ülkemize ve milletimize hayırlı, pruvası neta olsun!

 


Kayıt: 6.11.2018
Güncelleme:6.11.2018