Milli savaş yönetim sistemimiz, milli savaş gemimizle ülkemizin hizmetinde

Ülkemizin ilk milli savaş gemisi projesi MİLGEM kapsamında 4. gemi olan TCG Kınalıada, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

HAVELSAN ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından geliştirilen Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi ADVENT de, Kınalıada ile birlikte Donanmamızın hizmetine girmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HAVELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından geliştirilen ADVENT Savaş Yönetim Sisteminin ilk kez KINALIADA gemisinde kullanılacağını belirterek, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Kınalıada'nın gemimizin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

HAVELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından geliştirilen ADVENT Savaş Yönetim Sistemiyle, ASELSAN'ın geliştirdiği silahlar, sensörler ve ROKETSAN'ın geliştirdiği ATMACA füzeleri yönetilecek.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Sadık Piyade ile HAVELSAN Üst Yönetimi de, İstanbul Tersanesinde düzenlenen TCG Kınalıada Hizmete Giriş Törenine ve Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 1. Gemi Sac Kesme Törenine katıldı.


Kayıt: 30.9.2019
Güncelleme:30.9.2019