Junior Hackathon’da ödüller sahiplerini buldu

Özel yetenekli lise öğrencilerine yönelik düzenlenen HAVELSAN Junior Hackathon'da final heyecanı yaşandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Vizyoner Genç Platformu tarafından belirlenen 18 özel yetenekli öğrenci, 3 hafta süren HAVELSAN Yaz Bilim Kampı'nı tamamladı. Kampın 2. haftasında düzenlenen hackathon için 3 ayrı gruba ayrılan öğrenciler, yapay zekayı kullanarak projeler geliştirdi.

*Hastaneler ve kan merkezlerinde ortaya çıkan acil kan ihtiyacının, harita tabanlı mobil uygulama ile herkes tarafından erişilebilir olmasını hedefleyen Canfeza Projesi duyarlılık,

*Meslek seçiminde zorluk yaşayan öğrencilere, hangi mesleklerin daha uygun olduğu yönünde bir yol haritası sunulmasını hedefleyen Kariyer Kervanı Projesi uygulanabilirlik,

*Doğal dil işleme kullanılarak sesli asistan yardımıyla toplantı zaman ve yer planlamalarında yaşanan aksaklıklara çözüm bulunmasını hedefleyen ToPLAN Projesi verimlilik ödülü aldı.

Ödülleri; HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol, Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Nacar, İK Direktörü Oğuzhan Coşkunyürek, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve Savunma Sanayii Akademi Başkanı Doç. Dr. Cenk Aktaş takdim etti.


Kayıt: 6.9.2019
Güncelleme:6.9.2019