ITP'ye HAVELSAN Damgası

HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık, bu yıl 11.si düzenlenen ITP 2016’nın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yanık, HAVELSAN teknolojilerinin günlük hayatımıza dokunarak fark yarattığının altını çizdi.

Bu yıl “Yazılım Ekosistemi, Fırsatlar ve Çözümler” teması ile düzenlenen ve iki gün boyunca devam eden seminerde açılış konuşmasını gerçekleştiren Yanık, HAVELSAN’ın faaliyet alanlarından bahsederek Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri ile Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri konusunda HAVELSAN’ın dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olduğunu söyledi.
Yanık, şöyle devam etti: “Yönetim Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik konularında ülkemizde lider ve mükemmeliyet merkezi konumundayız. Hem askeri hem de sivil görev kritik ve büyük boyutlu bilişim projelerinde; sayısal dönüşümü sağlayarak güvenli ve güvenilir milli çözümler sunuyoruz. HAVELSAN, ülkemizin e- dönüşümü gündemine aldığı andan itibaren bu alanda çalışarak önde gelen ürün ve hizmet sağlayıcısı konumuna gelmiştir.”

HAVELSAN SİSTEMLERİ HAYATIMIZA DOKUNUYOR

Bugün HAVELSAN’ın büyük ölçekli referans sistemlerinin günlük hayatımızın her alanında hayatlarımızı kolaylaştırdığını ifade eden Yanık, HAVELSAN’ın Sağlık Bilişimi alanındaki stratejilerinden de söz etti.

HAVELSAN’ın “Mükemmeliyet Merkezi” olarak rol aldığı siber güvenlik alanında milli çözümlerin “olmazsa olmaz” ilkesi ile ele alındığını bildiren Yanık; “Kritik teknolojiler geliştirme ve üretme anlayışında Türkiye’de bu alanda çalışan küçük ve orta büyüklükteki firmaların da kabiliyetlerinden azami ölçüde yararlanmak üzere iş eko-sistemi yaklaşımımızla faaliyetlerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Kayıt: 23.12.2016
Güncelleme:20.1.2017