HAVELSAN’DAN TÜRK PATENT VE MARKA KURMU İLE İŞBİRLİĞİ

HAVELSAN, TÜRK PATENT VE MARKA KURMU  ile araştırma ve geliştirme çalışmalarında işbirliği yapacak. TÜRK PATENT VE MARKA KURMU ? ve HAVELSAN arasında imzalanan protokol ile iki kurum arasında Ar-Ge çalışmalarında işbirliği geliştirilecek.
 
HAVELSAN – TÜRK PATENT VE MARKA KURMU  arasında imzalanan protokole HAVELSAN adına HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ve Teknoloji ve Akademi Direktörü İzzet Gökhan ÖZBİLGİN ile TÜRK PATENT VE MARKA KURMU Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN imza attı.
 
İki kurum arasındaki işbirliğinde amaç HAVELSAN’da Ar-Ge çalışmaları yapan çalışanların sınai mülkiyet hakları konusunda bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi, sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin karşılanması sağlanacak. Ayrıca protokol ile ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara erişim ve patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortam sağlanacak. İki kurumun işbirliği ile HAVELSAN’da sınai mülkiyet hakları konusundaki çalışmalar da desteklenecek.

Kayıt: 19.4.2017
Güncelleme:26.12.2017