HAVELSAN'DAN SAĞLIKTA İHRACAT BAŞARISI

HAVELSAN tarafından geliştirilen Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'nin ilk ihracatı Pakistan'a gerçekleştirildi. Hastanelerin idari, tıbbi ve yönetimsel anlamda omurgasını oluşturan sistem, Pakistan'ın e-sağlık yol haritası için referans olacak.
 Yazılım yoğun sistem alanlarında faaliyet gösteren HAVELSAN'ın, Hastane Bilgi Yönetim Sisteminin ilk ihracatı gerçekleştirildi. Pakistan'ın Pencap eyaletinde modern teknolojilerle inşa edilen  Pakistan Böbrek ve Karaciğer Araştırma Enstitüsü'nün (Pakistan Kidney&Liver  Institute-PKLI) ihtiyacı olan tam entegre Hastane Bilgi Yönetim Sistemi için  HAVELSAN'ın çözümü tercih edildi.
HAVELSAN, söz konusu sistemin sağlanması, işletilmesi, bakım ve destek  hizmetlerinin verilmesi  projesinde, sağlık bilişimindeki deneyim ve teknoloji  geliştirme yeteneğini uluslararası proje gerçekleştirme deneyimiyle  birleştirerek, yeni ve nitelikli bir projeyi hayata geçirecek.

HAVELSAN, Pakistan'ın  e-sağlık yol haritası için çok önemli görülen ve  referans proje olarak değerlendirilen PKLI Projesi'yle iş ekosistemi  paydaşlarından da istifade ederek, sağlık bilişimi deneyimini dost ve kardeş ülke  için kullanacak.

PKLI Projesi sözleşme kabul metni, Pakistan-Türkiye  iş birliğinin  güçlü  bir göstergesi olarak Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şehbaz Şerif'in de katıldığı törenle Pencap Altyapı Geliştirme Otoritesi (Infrastructure  Development Authority Punjab-IDAP) Üst Yöneticisi Mücahit Şerdil ve HAVELSAN  Temsilcisi Zeynep Arzu Çelik tarafından imzalandı.

Kayıt: 1.10.2017
Güncelleme:26.12.2017