HAVELSAN ve Tepe İnşaat arasında iş birliği anlaşması

HAVELSAN ile Tepe İnşaat arasında eğitim ve simülasyon teknolojileri alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

HAVELSAN adına Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay ile Tepe İnşaat adına Genel Müdür Atila Kemal Oğuz tarafından imzalanan anlaşma kapsamında; modelleme, simülasyon ve simülatör eğitim destek hizmetleri ve eğitim merkezleri konusunda özellikle yurt dışında iş birliği yapılması hedeflenmektedir.  

HAVELSAN ve Tepe İnşaat ayrıca ortak bir çalışma grubu oluşturarak farklı iş sahalarında da yeni iş birliklerinin sağlanabilmesi için çalışmalar gerçekleştirecek.

HAVELSAN’ın Ankara merkez binasında düzenlenen imza töreni sonrasında açıklamalar yapan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknolojinin gelişiminde öncü rolü savunma sektörünün üstlendiğini belirterek, “MİLGEM örneğinde olduğu gibi, hem kendi ihtiyacımızı karşılıyoruz hem de ihracat yapıyoruz. Sektörümüzün en az 20-25 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeli var. Bu iş birlikleriyle bu potansiyeli daha da yükseltmemiz mümkün” diye konuştu.

Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz ise savunma sanayiinin ciddi bir gelişim gösterdiğini ve 10 yıl sonra çok daha başka bir yerde olacağını belirterek, “Savunma sanayiimizin lokomotif güçlerinden HAVELSAN ile yaptığımız bu iş birliğinin, bu gelişime katkı sağlamasını umuyoruz. Kuracağımız ortak çalışma grubuyla farklı sahalarda da iş birliği süreçlerine adım atmak istiyoruz” diye konuştu. 

İmza törenine HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol ve Şirketimizin diğer yöneticileri ile Tepe İnşaat adına Genel Müdür Atila Kemal Oğuz’un yanı sıra Strateji ve İş Geliştirme Direktörü de katılım sağladı.


Kayıt: 23.5.2019
Güncelleme:23.5.2019