HAVELSAN ve İTÜ yeni iş birlikleri için bir araya geldi

Üniversite-Sanayi iş birlikleri kapsamında sürü İHA algoritmaları ile aerodinamik simülasyon ve otopilot alanlarında AR-GE Projeleri yürüten HAVELSAN ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), yeni iş birlikleri için bir araya geldi.

HAVELSAN’ı ziyaret eden İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ile Fen Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Karaçuha’ya, şirketimizin ana faaliyet alanları ile ürün ve çözümleri hakkında sunum gerçekleştirildi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol ile Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay’ın da katıldığı toplantıda, İTÜ ile HAVELSAN arasında yeni iş birliği fırsatları da ortaya çıktı.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, üniversite bünyesinde yapay zeka ve büyük veri merkezi kurduklarını belirterek, bu alanda önemli çalışmaları olan HAVELSAN ile iş birliği yapabileceklerini dile getirdi.

İTÜ bünyesinde siber güvenlik çalışmaları yapıldığını ve HAVELSAN ile siber güvenlik alanında da birlikte çalışılabileceğini kaydeden Rektör Karaca, boru hatları güvenliği konusunda da HAVELSAN ile çözüm ortağı olabileceklerini ifade etti.

Üniversite bünyesinde Deniz Teknokent kurulması için çalışmaların devam ettiğini de belirten Karaca, Deniz Teknokent’te simülasyon teknolojileri alanında da HAVELSAN ile iş birliği mesajı verdi.


Kayıt: 27.6.2019
Güncelleme:27.6.2019