HAVELSAN PERSONELİ YÜKSEK LİSANS DİPLOMALARINI ALDI

HAVELSAN ile Bahçeşehir Üniversitesi arasındaki işbirliği ile 2015 yılından bugüne düzenlenen MBA (İşletme Yüksek Lisans) Programı öğrencileri diplomalarını aldı. 
 
HAVELSAN Merkez Tesislerinde düzenlenen törene Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay’ın yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi akademisyenleri katıldı.

Törende konuşma yapan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, iki kurumun böyle bir işbirliğine imza atmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bahçeşehir Üniversitesi’nin HAVELSAN işbirliği ile hayata geçirdiği bu işbirliği üniversitemiz için bir gurur kaynağıdır” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, programa katılan personelin yoğun çalışma ile 2 yılın ardından bu başarıya ulaştıklarını söyleyerek HAVELSAN’ın dünya devleri ile rekabet eden bir şirket olduğunu vurguladı. Atalay; “HAVELSAN’ın rakipleri dünya markaları… Kalite, kurumsal süreçler, teknoloji ve sürdürülebilirliğin yanında insan kaynağımızla da bu dünya devleri ile rekabet etmemiz gerekiyor. Biz, yazılım sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak üretim bandı veya makineleşme üzerine bir rekabet üstünlüğü sağlamıyoruz. Bu rekabeti üretecek tek kaynağımız bizim insan kaynağımızdır” şeklinde konuştu.

2015 yılından bugüne kadar devam eden işbirliği çerçevesinde toplam 84 HAVELSAN Personeli İşletme Yüksek Lisansı programını tamamladı. Üstelik HAVELSAN’lılar, Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinden mesai saatleri sonrası, şirket merkezlerindeki akademi sınıflarında eğitim alma fırsatı yakalamış oldu. Şirketlerinden ayrılmadan MBA derslerine katılan çalışanların, üniversite kampüs ortamı ayağına gelmiş oldu.

Programı birincilikle tamamlayan HAVELSAN Proje Müdürü Çağrı Bozbey, program ile ilgili şunları söyledi: “Bir mühendis olarak mezun olduğum MBA Programı sadece benim özgeçmişimde yazacak bir katkı değil, faydasını her gün göreceğim, çevreyi ve dünyayı daha iyi algılayabileceğim bir aydınlanma fırsatıydı. HAVELSAN ve Bahçeşehir Üniversitesi’ne bu altın fırsat için teşekkür ederim.”

İki kurum arasındaki işbirliğinin önümüzdeki yıllarda da katılımcı sayısını artırarak devam etmesi ön görülüyor. Savunma Sanayii’nde çalışanlarına şirket konforunda yüksek lisans eğitimi alma imkânı sağlayan HAVELSAN, teknoloji alanının yanı sıra insan kaynağı yatırımı konusunda da iddiasını ortaya koyuyor.

Kayıt: 9.11.2017
Güncelleme:26.12.2017