HAVELSAN Olağan Genel Kurul Toplantısı Tamamlandı

2017 yılı HAVELSAN Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı. Genel Kurul Toplantısı sonucuna göre HAVELSAN’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu oldu.

HAVELSAN’ın yeni Yönetim Kurulu şöyle şekillendi:

Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu: Yönetim Kurulu Başkanı
Sn. Taner Düvenci: Yönetim Kurulu Başkanvekili
Doç. Dr. İrfan Neziroğlu: Yönetim Kurulu Üyesi
Sn. Ahmet Akyol: Yönetim Kurulu Üyesi
Sn. Gökhan Gökay: Yönetim Kurulu Üyesi
 
HAVELSAN’ın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu’nun kısa özgeçmişi:

1985 Yılında Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, Doktorasını 1993 yılında, Sussex Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 2011 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Çavuşoğlu, çeşitli üniversite ve kamu kurumlarında akademik ve idari görevler üstlenmiştir.
Ulusal ve uluslararası alanda birçok eseri bulunan Prof. Dr. Çavuşoğlu, Gazi Üniversitesi'nde 1986-2008 yılları arasında Araştırma Görevlisi, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör olarak görev yapmıştır. 2008 yılından itibaren ÖSYM  Yürütme Kurulu Üyesi olarak 3 yıl ve aynı zamanda yaklaşık 6 yıl boyunca Yüksek Öğretim Kurulu'nda, Başkan Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde kurucu dekan olarak, daha sonra ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev yapmıştır.

Mayıs 2013 tarihinden itibaren TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamış ve ardından 2014 yılına kadar TÜBİTAK'ta başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Çavuşoğlu, 25 Temmuz 2014’te Yüksek Öğretim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştır.

Kayıt: 16.3.2017
Güncelleme:26.12.2017