HAVELSAN, İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATILDI

HAVELSAN’DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK
 
HAVELSAN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetini gerçekleştirdiği istihdam seferberliğine destek veriyor. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay “Tüm şirketleri bu seferberliğe davet ediyoruz” dedi.

Şubat ayında başlayan istihdam seferberliğine destek giderek büyürken, Türkiye’nin en büyük yazılım şirketlerinden HAVELSAN’da konuya seyirci kalmadı. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, genç ve yetenekli işgücüne istihdam yaratmak için ilk adımın İŞKUR desteği ile düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı ile atıldığını söyledi. Bilişim ve Savunma sektörlerinde alan uzmanlığının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Atalay: Devletimizin başlattığı bu istihdam seferberliği hareketine biz de HAVELSAN olarak desteğimizi bir borç biliriz. Bunun karşılığında devletimiz de şirketlere ciddi avantajlar sağlıyor. Sektörümüzde nitelikli istihdama büyük önem veriyoruz. İstihdam seferberliğine destek kapsamında, 70’e yakın kişinin HAVELSAN’da istidamı sağlanmıştır. Bu rakamın giderek artmasını ve HAVELSAN’ın yılsonuna kadar %10 büyümesini ön görüyoruz. Tüm şirketleri de bu seferberliğe dâhil olmaya çağırıyoruz" dedi.

İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI

İstihdam seferberliğine yönelik HAVELSAN olarak İŞKUR ile düzenlediğimiz İşbaşı Eğitim Programı HAVELSAN’da gerçekleştirildi. Program kapsamında 45 kursiyer eğitimlerini tamamladı. Eğitim sonucu başarılı olan katılımcılar ise HAVELSAN’da işbaşı yaptı.
HAVELSAN kendi bünyesine ve sektöre fayda sağlamak amacıyla İŞKUR programları dışında düzenlediği eğitim kurs programlarıyla da yetenek avına çıkıyor. HAVELSAN, yaz döneminde Yazılım ve Siber Güvenlik konularında açılan yaz okulları ve kış döneminde açılan Yazılım Test Mühendisliği ve Siber Güvenlik kış okulları ile gençlere ulaşıyor. Üniversitelerin son sınıf öğrencileri ve yeni mezun olan mühendislere alan konularında teknik uygulama imkânı tanınıyor.
HAVELSAN kurs programları sonucunda da eğitimlere katılanların önemli bir kısmı istihdam ediliyor. HAVELSAN önümüzdeki dönemde, istihdama katkı sağlayacak bireylere bu yolla ulaşmayı hedefliyor.

Kayıt: 24.3.2017
Güncelleme:26.12.2017