Basın Açıklaması 06.12.2016

AÇIKLAMA

Son günlerde çeşitli basın yayın organlarında kurumumuz açıkça hedef gösterilerek hakkımızda bazı ithamlarda bulunulmuştur.

HAVELSAN A.Ş. kurulduğu günden itibaren, ülkemiz adına birçok stratejik projeyi hayata geçirmiş, ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtaracak teknolojik bağımsızlık yolunda önemli adımlar atmıştır. Kuruluş felsefemiz doğrultusunda yerli ve milli birçok çözüm hayata geçirilmiş, bu çözümler halihazırda çok kritik noktalarda başarıyla kullanılmaktadır.

Hal böyle iken; Gerçeğe tamamen aykırı, maksatlı ve hangi amaca hizmet ettiği belirli olmayan bu ithamlar iftiradan öteye geçmemektedir.

HAVELSAN, her türlü ihanete karşı ülkesiyle ve milletiyle birlikte duruş sergilemiş, hainlerin amaçlarına ulaşmasına engel olan teknolojik çözümleri ülkemizin güvenliği ve menfaati dışında herhangi bir husus gözetmeksizin milletimizin emrine sunmuştur. HAVELSAN’ı bu tarz ithamlarla yıpratma gayretinde olan odaklar, yakın geçmişte olduğu gibi amaçlarına ulaşamayacak, milli bütünlüğümüzü zedeleyemeyeceklerdir.

Kamuoyu bilmelidir ki; Ülkemizin gözbebeği HAVELSAN, milli çıkarlarımız doğrultusunda stratejik çalışmalarına bu iftiralardan etkilenmeden gayet başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Saygılarımızla.
HAVELSAN


Kayıt: 6.12.2016
Güncelleme:20.1.2017