BAKAN YARDIMCISI KACIR VE T3 VAKFI YÖNETİM KURULU ÜYESİ GÜRBÜZ QUANTUM3D ŞİRKETİMİZİ ZİYARET ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Gürbüz ile birlikte HAVELSAN’ın 2016 yılında satın almasını gerçekleştirdiği Silikon Vadisi merkezli Quantum3D şirketini ziyaret etti, şirket yetkililerinden bilgi aldı.

HAVELSAN’IN ABD merkezli eğitim, simülasyon ve teknoloji şirketi Quantum3D’yi ziyaret eden Bakan Yardımcısı Kacır’a ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gürbüz’e, şirketin faaliyet alanlarına yönelik sunum yapıldı.

2 saat süren ziyarette, Quantum3D’nin tarihçesi, HAVELSAN bünyesine geçtiği 2016 yılından bugüne gerçekleştirdiği faaliyetleri ve Silikon Vadisinde bulunan iş fırsatları ile ilgili Quantum3D ve HAVELSAN yetkilileri tarafından bilgiler paylaşıldı.

Kacır ve Gürbüz’e, HAVELSAN’ın dünyanın önde gelen teknolojilerinden biri olarak kabul edilen yerli ve milli simülasyon teknolojilerinin Quantum3D şirketi üzerinden dünya pazarlarına transferi hakkında da bilgiler verildi.

Ziyarette ayrıca; Quantum3D’nin geliştirdiği Mantis Simulasyon Yazılımı ve HAVELSAN’ın paraşüt simülatörü yazılımı başta olmak üzere çeşitli ürün ve yazılımların demosu da yapıldı.

Kayıt: 7.3.2019
Güncelleme:7.3.2019