ATALAY’A, ASİAD’DAN ÖDÜL

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) tarafından düzenlenen 3. ASİAD Zirvesi’nde dijital dönüşüme verdiği katkılardan dolayı yılın CEO’su ödülü Ahmet Hamdi Atalay’a verildi. 

Zirvenin açılış konuşmasında söz alan ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu ulaşımdan sağlığa, haberleşmeden eğitime kadar her alanda geçmişle kıyaslanamayacak yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Akıllı robotlar, sensörler, 3B yazıcılar, dronelar, gelişmiş veri depolama ve analiz sistemleri ve daha birçok teknoloji bu dönüşümde kilit rol oynamakta. Fiziksel objelerin interneti sayesinde birbirleriyle konuşabilen akıllı ve bağlantılı sistemler var artık." dedi.

Konuşmaların ardından geleneksel ASİAD ödülleri takdim edildi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "ASİAD Vefa Ödülü “ne layık görülürken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu'na "Sivil Toplum Dostu Ödülü" verildi. "Yılın Genç İşadamı Ödülü “ne layık görülen isim iş adamı İlkay Sünger oldu.
Zirvenin temasına özgü verilen "Dijital Dönüşüm Ödülleri" de sahiplerini buldu.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay da gerek iletişim sektöründe yaptığı önemli projeler gerekse askeri ve sivil alandaki büyük yazılım projelerinden dolayı Dijital Dönüşüm ödülüne layık görüldü.

Ödülünü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’dan alan Atalay, ödüle layık görülmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Başdanışman Topçu da HAVELSAN ile ilgili bir anısını paylaşarak HAVELSAN’ın ilk kurulduğu günlerde bulunduğu çalışmayı aktardı. HAVELSAN’ın ülkemiz için çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Topçu, HAVELSAN Genel Müdürü Atalay’a başarılarının devamını diledi.

Kayıt: 12.10.2017
Güncelleme:26.12.2017