3. Teknoloji Paneli Başarıyla Tamamlandı

HAVELSAN 3. Teknoloji Paneli 16-18 Aralık 2016 tarihinde Kızılcahamam/Çam Otel de gerçekleştirildi. Artık geleneksel hale gelen panellerin üçüncüsünün gündemi 2015-2016 yılları içinde kapanan AR-GE projelerinin paydaşlar ile değerlendirilmesi oldu.

HAVELSAN Teknoloji ve Akademi Direktörlüğü’nün düzenlediği Teknoloji Panellerinin üçüncüsü Kızılcahamam’ da gerçekleştirdi. 16-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen buluşma Teknoloji ve Akademi Direktörlüğü personelimizin ev sahipliğinde teknik ekipleri bir araya getirdi. Ekipler buluşma sayesinde hem teknik konuları masaya yatırdı hem de kendilerine zaman ayırma fırsatı buldu.
Panel kapsamında kampa giren HAVELSAN’lılar, ilk gün HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay’ın Ar-Ge’ye bakış ve yeni vizyon konulu konuşmasını dinledi. Katılımcılar, Atalay’ın konuşması sonrası sordukları sorularla HAVELSAN Yönetiminin Ar-Ge’ye bakışı hakkında da detaylı bilgi aldı.

İstanbul ve Ankara ekipleri bir araya geldi

Programın ikinci günü yoğun sunum ve teknik paylaşımlarla devam etti. 100’ün üzerinde personelimizin katılımı ile 18 ARGE ve Teknoloji Geliştirme Projesi kapanış sunumları gerçekleştirildi. Panelin moderatörlüğünü yapan Teknoloji ve İnovasyon Müdürü Tolga Erol, açılış konuşmasında; Teknoloji Yönetiminin en önemli faaliyetlerinden biri olan bu tarz panellerin teknolojik anlamda bilgi paylaşımı, farklı disiplinlerden çalışanlarımızı ortak bir platformdan buluşturma, ortak çözümler üretme ve karşılıklı fikir alışverişi açısından önemli olduğunu dile getirdi. Açılış konuşmasının ardından Genel Müdür Yardımcılıkları ile Teknoloji ve Akademi Direktörlüğü bünyesinde yürütülen ve kapanan AR-GE Projelerinin sunumları gerçekleştirildi. Uzman HAVELSAN mühendislerinin sunumlarıyla teknik bölümler arası bilgi paylaşımına olanak sağlayan panelde Ankara ve İstanbul yerleşkelerinde görev yapan ekipler de bir araya geldi.
HAVELSAN’ın stratejik ve operasyonel hedeflerinin şekillendirilmesinde kullanılacak teknolojik yeteneklerin planlanması, geliştirilmesi ve uygulanması için mühendislik ve diğer yönetim birimleri arasında bir etkileşimin önemi vurgulandı. Panelde, gerçekleştirdiğimiz projelerde kazanımlarımız da değerlendirilerek, neleri daha iyi yapabileceğimiz masaya yatırıldı. HAVELSAN’ın tamamladığı Ar-Ge projelerinde mevcut ve yeni teknolojilerin daha etkili bir şekilde tanımlanması, seçilmesi, kazanılması, geliştirilmesi, işletilmesi ve korunması için değerlendirmeler de panel sunumları kapsamında ele alındı.

Prof. Dr. Tekinay “İnovasyon ve Fablabs”ı anlattı

Aynı zamanda etkinlik kapsamında, ülkemizin ilk FabLab'ini ve ilk şehir mühendisliği araştırma laboratuvarı ile yüksek lisans programını kurup yöneten, Işık Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Şirin Tekinay da “İnovasyon ve Fablabs” konulu bir sunum yaptı.

Özbilgin: “Paylaşmak Güzeldir”

Panelin kapanış konuşmasını ise Teknoloji ve Akademi Direktörü Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin yaptı. Teknoloji odaklı planlama, teknolojik işbirliğine dayalı çalışma yaklaşımının desteklenmesi, teknolojik varlık envanteri oluşturularak yeniden kullanımının arttırılması ve kaynak verimliliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizen Özbilgin, organizasyon içi ortak farkındalığın arttırılması gerektiğini de vurguladı. Özbilgin, konuşmasına “Paylaşmak Güzeldir” söyleriyle son verdi.
Başarılı bir panel geçirdiklerini belirten personelimiz de bu tür etkinliklerin personel arasında birlikte çalışma konusunda sinerji yarattığını belirtti.

Kayıt: 19.12.2016
Güncelleme:20.1.2017